TriCity Trail

Trójmiejski Park Krajobrazowy, 09.07.2022

Aktualności

Informacje techniczne 2022 - dystans 80+

Ultrasi! Zebraliśmy w całość najważniejsze informacje dotyczących sobotnich zawodów. Prosimy o uważne przeczytanie od początku do końca.

1. Start biegu odbędzie się w sobotę, 9 lipca, o godz. 5:00 w Gdańsku (skraj ulicy Harfowej). Uwaga - osoby, które zgłosiły podczas zapisów chęć skorzystania z transportu z Wejherowa - odjazd autobusów zaplanowany jest na godz. 3:45 spod budynku Powiatowego Zepołu Szkół nr 4 w Wejherowie, który jest naszą bazą (ul. Sobieskiego 344 - tutaj znajdziesz lokalizację).

2. Osoby, które zamówiły dostarczenie pakietu na start powinny zgłosić się po niego w godz. 4:20-4:45.

3. Każdy zawodnik będzie mógł skorzystać z depozytu na starcie - Wasze rzeczy przewieziemy do depozytu głównego mieszczącego się na mecie biegu w Parku Miejskim w Wejherowie (2 km od szkoły, w której nocujemy, gdzie będą dostępne prysznice).

4. Na starcie będą toalety.

5. Osoby nocujące w szkole muszą mieć własne karimaty i śpiwory - nie zapewniamy materacy. Sala noclegowa (hala sportowa) będzie podzielona na kilka części – według dystansów, tak aby osoby startujące w Maratonie i Półmaratonie nie musiały budzić się w środku nocy razem z Ultrasami. Będzie oczywiście dostęp do pryszniców, a także czajnika elektrycznego.

6. Bardzo zależy nam na tym, abyśmy byli dobrze postrzegani na terenie lasów Nadleśnictwa Gdańsk, stąd mamy do Was olbrzymią prośbę o to, byście nie zostawiali na trasie biegu śmieci, w tym opakowań po żelach, batonach itp.

7. Godziny otwarcia i zamknięcia punktów odżywczych, które są jednocześnie punktami kontrolnymi:

Punkt 1 – 19,2 km – otwarcie 6:15, zamknięcie 8:30

Punkt 2 – 37,2 km - otwarcie 7:35, zamknięcie 11:30

Punkt 3 – 55,6 km - otwarcie 8:00, zamknięcie 14:45

Punkt 4 – 74,3 km - otwarcie 9:20, zamknięcie 18:30

Pominięcie któregoś z punktów może skutkować karą czasową lub dyskwalifikacją.

8. Trasa będzie oznaczona czerwoną taśmą „Fundacja Krok do Natury” co ok. 50-100 m. Dodatkowo w miejscach zmiany kierunku będą znajdować się znaki ostrzegawcze z logo TriCity Trail (przymocowane do drzew), a w najbardziej newralgicznych miejscach będą stać wolontariusze.

9. Zalecamy wgranie aktualnego tracka z trasą do zegarków (jest niezmienny względem edycji 2021). Track znajduje się TUTAJ.

10. Na punktach odżywczych będziecie mogli posilić się:

Bufet 1 – 19,2 km – wodą; napojem izotonicznym; serem żółtym; kanapkami z masłem i serem żółtym; papryką; bananami; daktylami; waflami ryżowymi/kukurydzianymi z masłem orzechowym.

Bufet 2 – 37,2 km – wodą; napojem izotonicznym; colą; precelkami z solą; kabanosami; serem żółtym; owocami: arbuzami, pomarańczami, bananami; daktylami; żelkami.

Bufet 3 – 55,6 km – wodą; napojem izotonicznym; colą; kanapkami z masłem i serem żółtym; papryką; precelkami z solą; kabanosami; serem żółtym; owocami: arbuzami, pomarańczami, bananami; daktylami; żelkami; waflami ryżowymi/kukurydzianymi z masłem orzechowym.

Bufet 4 – 74,3 km – wodą; napojem izotonicznym; colą; owocami: arbuzami, pomarańczami, bananami; daktylami; precelkami z solą; kabanosami; serem żółtym; waflami ryżowymi/kukurydzianymi z masłem orzechowym.

Bufet na mecie będzie składał się z wody, napoju izotonicznego, owoców: pomarańczy, bananów, arbuzów, drożdżówek i ciepłego posiłku, na który bon otrzymacie w pakiecie startowym (posiłki będą serwowane przez Food Truck Dos Amigos).

11. Na punktach odżywczych (a także na mecie) NIE będzie plastikowych kubków, co oznacza, że musicie mieć swoje pojemniki na wodę/izotonik.

12. Od punktu kontrolnego na 55,6 km dozwolona będzie pomoc w postaci towarzysza biegu. Taka osoba będzie mogła biec z zawodnikiem nawet do mety (bez numeru startowego i chipa do pomiaru czasu), jednak nie powinna korzystać z bufetów. Niedozwolone jest przekazanie sprzętu np. bidonów, czy bukłaka osobie towarzyszącej. Nie ma obowiązku zgłaszania supportu przed startem. Osoba towarzysząca biegaczowi ma pomóc jedynie mentalnie, a nie fizycznie. Nie może także pomagać na punktach odżywczych, w tym podać nowego w pełni wyposażonego plecaka.

13. W pakiecie startowym otrzymacie (poza standardowym chipem) nadajniki GPS. Dzięki nim będzie można śledzić Wasz bieg na żywo (sygnał GPS odświeża się co minutę). Uwaga - nadajnik musi być włączony przez cały bieg. Schowajcie je bezpiecznie do plecaka/pasa. Ważne, by nadajnika nie zgubić. Po biegu koniecznie oddajcie nadajniki w okolicy mety. W biurze zawodów i przed startem będziemy oczywiście mówić o nadajnikach, ale już dzisiaj możecie zerknąć na filmową instrukcję obsługi trackerów

14. Zawodnicy są zobowiązani do posiadania w trakcie biegu:

- pojemnika/pojemników (bidony lub bukłak) mieszczący min. 1 litr płynów,
- kubka wielorazowego (jeśli nie posiadacie pojemnika, z którego możecie się napić na punktach odżywczych),
- działającego telefonu komórkowego,
- folii NRC,
- mapy z trasą biegu lub track GPS w zegarku / telefonie, co do których masz pewność co do czasu wytrzymałości baterii (urządzenie musi być włączone podczas weryfikacji wyposażenia obowiązkowego na mecie biegu),
- chipa do pomiaru czasu (z pakietu startowego), zamontowanego przy bucie oraz nadajnika GPS (z pakietu startowego), który powinien być schowany w plecaku/pasie,
- numeru startowego zamieszczonego w widocznym miejscu (najlepiej z wpisanym numerem ICE na odwrocie).

Brak któregoś z wymienionych elementów podczas kontroli (są możliwe w trakcie biegu i/lub na mecie zawodów) będzie skutkował karą czasową lub dyskwalifikacją. W przypadku braku pojemnika/pojemników na wodę o pojemności min. 1 litra zawodnik dostanie godzinę kary czasowej. Za brak każdego pozostałego elementu (poza pojemnikami z wodą, których brak oznacza godzinę kary) zawodnik dostanie 15 minut kary (np. brak folii NRC – 15 minut kary, brak folii i chipa – 30 minut kary). Za brak czterech lub więcej rzeczy zawodnik otrzyma dyskwalifikację.

15. Nie ma zakazu używania kijów.

16. Na każdym punkcie odżywczym będą medycy, a dodatkowo na numerach startowych znajdziecie namiar do osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie medyczne (ten numer to 790 646 155 - już dzisiaj możecie wklepać go w telefon). Mamy nadzieję, że nie będziecie musieli z niego korzystać, ale dobrze go mieć pod ręką. Dodatkowo na numerze startowym będzie również miejsce na podanie kontaktu ICE – pamiętajcie, by go wpisać.

17. Pamiętajcie, by na mecie oddać nadajniki GPS i chipy do pomiaru czasu.

18. Osoby zainteresowane noclegiem w szkole z soboty na niedzielę prosimy o zgłoszenie takiej informacji podczas odbioru pakietu startowego. 

19. Program minutowy imprezy znajduje się TUTAJ.

20. Informacje o biurze zawodów znajdziecie TUTAJ.

Bawcie się dobrze, pamiętajcie o zasadach fair play i... do zobaczenia!

fot. Andrzej Olszanowski

 

Partnerzy
Partnerzy instytucjonalni
Patroni medialni