TriCity Trail

Trójmiejski Park Krajobrazowy, 09.07.2022

Organizator

Organizacją imprez biegowych zajmujemy się od stycznia 2010 roku, kiedy to nad poznańską Rusałką za naszą sprawą pobiegło ponad 300 osób. Był to pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych (5 km) i… wielkie zaskoczenie! Gdy pomyśleliśmy o zorganizowaniu biegu, mieliśmy na myśli 50, może 60 osób. Na pewno nie 300! To był impuls do działania. W kolejnych zawodach frekwencja rosła, a my uczyliśmy się organizacji biegów, zdobywaliśmy kontakty i nowe doświadczenia. W 2012 roku – po zorganizowaniu trzech edycji jesienno-zimowego Grand Prix Poznania przyszedł czas na rozszerzenie działalności. W listopadzie 2012 roku wystartował cykl Grand Prix zBiegiemNatury, a do Poznania dołączyły: Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn i Wrocław. Przygotowanie trasy zBiegiemNatury w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w okolicy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku było dla nas wielką frajdą. Odkryliśmy piękne tereny! Zauroczeni tym miejscem już wtedy zaczęliśmy marzyć o organizacji biegu ultra w TPK. Sami mieliśmy za sobą starty w biegach górskich, wiedzieliśmy, że to miejsce spodoba się innym biegaczom! Że to miejsce ma wielki potencjał!

W kolejnej edycji naszego cyklu biegów przełajowych, która rozpoczęła się w październiku 2013 roku – dołączyliśmy nowe lokalizacje: Gorzów Wielkopolski, Lublin, Katowice, Szczecin i Warszawę. Postanowiliśmy też „podzielić” trójmiejski cykl pomiędzy Gdańsk i Gdynię. W ten sposób zdobywaliśmy kolejne doświadczenia – w pół roku organizowaliśmy 60 imprez! Dzięki dołączeniu Gdyni poznawaliśmy następne części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zauroczenie nie mijało…

Edycja 2014/2015 odbyła się pod nową nazwą – Grand Prix CITY TRAIL. Gorzów Wielkopolski został zastąpiony przez Łódź. Zmiany dotyczyły też Trójmiasta. Gdyńska trasa w okolicy Areny Gdynia okazała się zbyt wymagająca dla naszych uczestników, którzy w większości dopiero zaczynali biegową przygodę. Wyznaczyliśmy nową trasę – w dzielnicy Mały Kack - również ciekawą, ale łatwiejszą dla naszych początkujących zawodników. I tak poznawaliśmy kolejne fragmenty TPK.

Znając piękno Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i wiedząc, jaką przyjemność czerpie się z biegania po jego terenie, postanowiliśmy: robimy to! TriCity Trail jest odpowiedzią na pytania tej bardziej wprawionej części biegaczy startujących w CITY TRAIL dotyczące innych dystansów. Jest zachętą do sprawdzenia się w górskim biegu ultra dla wszystkich, którzy zasmakowali biegania w górach, startowali w większości polskich biegów organizowanych na południu Polski i chcą czegoś nowego. Jest zaproszeniem dla każdego biegacza, który chce, wystartować w biegu ultra w górach, ale przewyższenia czy chociażby zmienna górska pogoda przyprawia go o dreszcze. Wreszcie – jest okazją do promocji Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. I spełnieniem naszego wieloletniego marzenia!

TriCity Trail zawiera nazwę naszego cyklu biegów przełajowych – CITY TRAIL, bo zależy nam na skojarzeniu tych dwóch projektów. Oba powstają nie tylko w naszych głowach, ale też w sercach. Sami biegamy i jesteśmy w 100 procentach przekonani do tego, co robimy. Wiemy, czego potrzebuje biegacz przed startem i na trasie. Wiemy, jak zadbać o niego po biegu. Wiemy – bo sami często stajemy z Wami na linii startu. Bierzemy też udział w biegach, które sami organizujemy, by wyłapywać wszelkie niedociągnięcia i je niwelować.

Pierwsza edycja TriCity Trail odbyła się 12 lipca 2015. Na kolejną - siódmą już - zapraszamy 9 lipca 2022. Proponujemy trzy dystanse indywidualne: 80 +, 47+ 21 km. Nie bylibyśmy sobą, gdyby w ramach imprezy nie było biegów dla dzieci i młodzieży! Oczywiście dla młodszych zawodników będą odpowiednio krótsze dystanse – od 300 metrów – do 2 km. Zapraszamy Was do udziału w TriCity Trail!

Partnerzy
Partnerzy instytucjonalni
Patroni medialni