TriCity Trail

Trójmiejski Park Krajobrazowy, 7.07.2019

Aktualności

Informacje techniczne – Półmaraton

Biegniesz w niedzielę Półmaraton? Koniecznie zerknij na najważniejsze informacje techniczne, które znajdziesz poniżej.

1. Start biegu odbędzie się w niedzielę, 7 lipca, o godz. 9:00 w Wejherowie na skraju lasu, okolice parkingu przy Cmentarzu Śmiechowskim – ul. Roszczynialskiego. Odległość między biurem zawodów/metą a startem to ok. 3 km, więc idealna na rozgrzewkę, ale będzie możliwość skorzystania z transportu, który dla Was zorganizujemy. Autobus będzie kursował od godz. 8:00 z parkingu w okolicy mety (amfiteatru) w Parku Miejskim w Wejherowie, ul. Wybickiego.

2. Depozyt główny (Depozyt 1) będzie się mieścił na mecie biegu w Parku Miejskim w Wejherowie. Każdy zawodnik nocujący w szkole będzie mógł skorzystać z depozytu mieszczącego się w budynku szkolnym (Depozyt 2). 

3. Osoby nocujące w szkole muszą mieć własne karimaty i śpiwory - nie zapewniamy materacy. Sala noclegowa (hala sportowa) będzie podzielona na kilka części – według dystansów, tak aby osoby startujące w Maratonie i Półmaratonie nie musiały budzić się w środku nocy razem z Ultrasami. Będzie oczywiście dostęp do pryszniców, a także czajnika elektrycznego.

4. Trasa będzie oznaczona czerwoną taśmą „CITY TRAIL” co ok. 50-150 m. Dodatkowo w miejscach zmiany kierunku będą znajdować się znaki ostrzegawcze z logo TriCity Trail (przymocowane do drzew), a w najbardziej newralgicznych miejscach będą stać wolontariusze. Na trasie będą także tabliczki informujące o dystansie, jaki pozostał do mety (co kilometr). 

5. Bardzo zależy nam na tym, abyśmy nie byli postrzegani na terenie lasów Nadleśnictwa Gdańsk jako intruzi, stąd mamy do Was olbrzymią prośbę o to, byście nie zostawiali na trasie biegu śmieci, w tym opakowań po żelach, batonach itp.

6. Zalecamy wgranie aktualnego (tegorocznego) tracka z trasą do zegarków. Track znajduje się TUTAJ.

7. Na trasie będzie jeden punkt odżywczy - na 12. km, na którym będziecie mogli posilić się wodą, napojem izotonicznym ALE - Active Life Energy i bananami. Na punkcie będą dostępne kubeczki.

Będzie to jednocześnie punkt kontrolny / pomiarowy.

Punkt kontrolny – 11,9 km - otwarcie 9:10, limit czasu: 11:00.

Bufet na mecie będzie składał się z wody, napoju izotonicznego ALE, owoców: pomarańczy, bananów, arbuzów i drożdżówek.

8. Nie ma zakazu używania kijów.

9. W sobotę, 6 lipca o godz. 20:00 na naszym facebookowym profilu odbędzie się odprawa techniczna ON-LINE, podczas której przekażemy informacje „z ostatniej” chwili – po sobotnim sprawdzeniu trasy. Co prawda odprawa jest przygotowana głównie z myślą o zawodnikach startujących w Maratonie i na dystansie Ultra, ale jeśli będziecie mieć czas – zachęcamy do posłuchania.

10. Na numerach startowych znajdziecie namiary do osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie medyczne, trasę oraz obsługujące punkty odżywcze na trasie – mamy nadzieję, że nie będziecie musieli z nich korzystać, ale w razie potrzeby wiedzcie, że będą z Wami na całym dystansie :) Dodatkowo na numerze startowym będzie również miejsce na podanie kontaktu ICE – pamiętajcie, by go wpisać.

11. Pamiętajcie, by na mecie oddać chipy do pomiaru czasu.

12. Osoby zainteresowane noclegiem w szkole z niedzieli na poniedziałek prosimy o zgłoszenie takiej informacji podczas odbioru pakietu startowego. 

13. Program minutowy imprezy znajduje się TUTAJ.

14. Informacje o biurze zawodów znajdziecie TUTAJ.

Bawcie się dobrze, pamiętajcie o zasadach fair play i do zobaczenia!

Trzymamy za Was kciuki! 

Partnerzy główni
Patroni medialni