TriCity Trail

Trójmiejski Park Krajobrazowy, 09.07.2022

Aktualności

Zmiany, zmiany, zmiany!

Mamy dla Was bardzo istotne informacje dotyczące przebiegu naszych tras oraz godzin startu. Dotyczą one wszystkich dystansów – Półmaratonu, Ultra i Maratonu+. Przeczytajcie koniecznie i podajcie dalej!

PÓŁMARATON

Dotychczasowa trasa rozpoczynała się na skraju Parku Miejskiego w Wejherowie (skrzyżowanie ulic Parkowej i Zamkowej) i przez 2 początkowe kilometry prowadziła drogą asfaltową. Postanowiliśmy zlikwidować ten asfaltowy odcinek i przenieść start na skraj lasu – w okolicę parkingu przy Cmentarzu Śmiechowskim w Wejherowie. Oznacza to, że „brakujący” dystans dodaliśmy na trasie – nową 2-kilometrową pętlą pobiegnięcie między 2 a 4 km (na „starej” trasie byłoby to między 4 a 6 km). Po zamianie trasy dojdzie +40 m/-40 m przewyższenia.

Trasa z naniesionymi poprawkami jest zamieszczona w zakładce TRASA.

Dystans, jaki będziecie mieć do pokonania z parku (gdzie jest zlokalizowane biuro zawodów i meta) na start - niespełna 3 km - jest idealny na rozgrzewkę. Osoby, które nie będą chciały pokonać tej odległości o własnych siłach, będą mogły skorzystać z trasnsportu, który dla Was zorganizujemy. O szczegółach poinformujemy w tygodniu przed zawodami. Godzina startu pozostaje bez zmian - ruszamy o godz. 9:00.

MARATON+ i ULTRA

Nadleśnictwo Gdańsk, na którego terenie biegamy wybudowało 2-kilometrowe pomosty prowadzące na wzniesienie w okolicy Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Postanowiliśmy wykorzystać ten fragment. Na pewno Wam się spodoba! Co do szczegółów – jest to 7 km Maratonu+ i 44 km Ultra. Ta zmiana oznacza wydłużenie dystansu o 400 m i dodatkowe +40 m/-40 m przewyższenia.

Zmiany są już naniesione na mapach: MARATON+ / ULTRA.

W związku z dodatkowym odcinkiem musimy przesunąć godziny startów obu dystansów – Ultra ruszy o godz. 4:30, natomiast Maraton+ - o godz. 7:30.

Partnerzy
Partnerzy instytucjonalni
Patroni medialni