TriCity Trail

Trójmiejski Park Krajobrazowy, 09.07.2022

Aktualności

WAŻNE informacje techniczne dla ultrasów

Przygotowaliśmy garść bardzo istotnych informacji dla zawodników biegnących w niedzielę na dystansie 80km+. Każdy z tych punktów ma tak samo dużą wagę, więc prosimy o uważne przeczytanie od początku do końca.

1. Start biegu odbędzie się w niedzielę, 10 lipca, o godz. 5:00 w Gdańsku (skraj ulicy Harfowej). Uwaga - osoby, które zgłosiły chęć skorzystania z transportu z Wejherowa - odjazd autobusów zaplanowany jest na godz. 3:45 spod szkoły (ul. Sobieskiego 344).

2. Każdy zawodnik nocujący w szkole będzie mógł skorzystać z depozytu mieszczącego się w szkole (Depozyt 1). Będzie rownież możliwość zostawienia drobnych rzeczy na starcie biegu - przewieziemy je do depozytu mieszczącego się na mecie biegu (Depozyt 2).

3. Osoby nocujące w szkole muszą mieć własne karimaty i śpiwory - nie zapewniamy materacy. 

4. Każdy zawodnik dostanie w biurze zawodów mapę biegu, z oznaczeniami kilometrów (co 10 km), zaznaczonymi punktami odżywczymi i kontrolnymi, godzinami otwarcia i zamknięcia punktów.

5. Godziny otwarcia i zamknięcia punktów odżywczych, które są jednocześnie punktami kontrolnymi:

Punkt 1 – 19km – otwarcie 6:00, zamknięcie 8:00

Punkt 2 – 35km - otwarcie 7:45, zamknięcie 10:50

Punkt 3 – 55km - otwarcie 9:15, zamknięcie 14:10

Punkt 4 – 72km - otwarcie 9:30, zamknięcie 17:00

Pominięcie któregoś z punktów może skutkować karą czasową lub dyskwalifikacją.

6. Trasa będzie oznaczona czerwoną taśmą „CITY TRAIL” co ok. 100-200m. Dodatkowo w miejscach zmiany kierunku będą znajdować się ostrzegawcze tabliczki z logo TriCity Trail, a w najbardziej newralgicznych miejscach będą stać wolontariusze.

7. Tuż przed startem na trasę ruszą dwie osoby na rowerach, które będą kontrolować, czy wszystkie taśmy i oznaczenia wiszą w odpowiednich miejscach.

8. Zalecamy wgranie tracka z trasą do zegarków. Track znajduje się TUTAJ

9. Na punktach odżywczych będziecie mogli posilić się:

Bufet 1 – ok. 19km – wodą, napojem izotonicznym Etixx, owocami: bananami i rodzynkami, batonikami musli i żelkami;

Bufet 2 – ok. 35km – wodą, napojem izotonicznym Etixx, colą, owocami: arbuzami, pomarańczami, bananami, rodzynkami, a także batonikami musli i żelkami;

Bufet 3 – ok. 55km – wodą, napojem izotonicznym Etixx, colą, owocami: arbuzami, pomarańczami, bananami, rodzynkami, a także krakersami, kanapkami z serem lub kiełbasą, batonikami musli i żelkami;

Bufet 4 – ok. 72km – wodą, napojem izotonicznym Etixx, colą, owocami: arbuzami, pomarańczami, bananami, rodzynkami, a także krakersami, kabanosami, batonikami musli i żelkami.

Bufet na mecie będzie składał się z wody, napoju Recovery Etixx, owoców: pomarańczy, bananów, arbuzów, rodzynek, krakersów, drożdżówek i ciepłego posiłku.

10. W pakiecie startowym otrzymacie batony Etixx Energy o smaku czekoladowym. Dodatkowo na każdym z punktów od 35. km będziecie mogli wziąć ze sobą na trasę po jednym batonie Energy Etixx o smaku cytrynowym. 

11. Od punktu kontrolnego na 55. km dozwolona będzie pomoc w postaci towarzysza biegu. Taka osoba będzie mogła biec z zawodnikiem nawet do mety (bez numeru startowego i chipa do pomiaru czasu), jednak nie powinna korzystać z bufetów. Niedozwolone jest przekazanie sprzętu np. bidonów, czy bukłaka osobie towarzyszącej. Nie ma obowiązku zgłaszania supportu przed startem. Osoba towarzysząca biegaczowi ma pomóc jedynie mentalnie, a nie fizycznie.

12. Zawodnicy są zobowiązani do posiadania w trakcie biegu:

- Pojemnika/pojemników (bidony lub bukłak) mieszczący min. 1 litr płynów

- Działającego telefonu komórkowego

- Folii NRC

- Mapy z trasą biegu (z pakietu startowego)

- W przypadku złych warunków atmosferycznych kurtki/bluzy przeciwdeszczowej

- Chipa do pomiaru czasu (z pakietu startowego), zamontowanego przy bucie.

Brak któregoś z wymienionych elementów podczas kontroli (w trakcie biegu i/lub na mecie zawodów) będzie skutkował karą czasową lub dyskwalifikacją. W przypadku braku pojemnika/pojemników na wodę o pojemności min. 1 litra zawodnik dostanie godzinę kary czasowej. Za brak każdego elementu (poza pojemnikami z wodą, których brak oznacza godzinę kary) zawodnik dostanie 15 minut kary (np. brak folii NRC – 15 minut kary, brak folii i mapy – 30 minut kary). Za brak czterech lub więcej rzeczy zawodnik otrzyma dyskwalifikację.

13. W sobotę, 9 lipca o godz. 20:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (ul. Sobieskiego 344) odbędzie się odprawa techniczna, podczas której przekażemy informacje „z ostatniej” chwili – po sobotnim sprawdzeniu trasy. Odprawa nie jest obowiązkowa, ale informacje, jakie podczas spotkania przekażemy na pewno będą dla Was pomocne.

14. W razie jakichkolwiek problemów, do Waszej dyspozycji jest numer telefonu: 513 083 555. Na numerach startowych znajdziecie także namiary do osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie medyczne, trasę oraz obsługujące punkty ożywcze na trasie.

15. Osoby zainteresowane noclegiem w szkole z niedzieli na poniedziałek prosimy o zgłoszenie takiej informacji podczas odbioru pakietu startowego. 

16. Program minutowy imprezy znajduje się TUTAJ

Mamy nadzieję, że każdy z Was poważnie traktuje start w TriCity Trail 80+. Zarówno dystans, jak i poziom trudności biegu sprawia, że zawody będą dużym wyzwaniem. Trzymamy za Was kciuki! Do zobaczenia! 

 

Partnerzy
Partnerzy instytucjonalni
Patroni medialni