TriCity Trail

Trójmiejski Park Krajobrazowy, 09.07.2022

Aktualności

Artur Jabłoński i Marta Barcewicz zwycięzcami pierwszej edycji TriCity Trail na dystansie ultra!

Pierwsza edycja TriCity Trail za nami! Najlepszymi zawodnikami na trasie ultra okazali się Artur Jabłoński i Marta Barcewicz. W półmaratonie zwycięstwo odnieśli Michał Rolbiecki i Joanna Dobrowolska. Gratulujemy wszystkim finiszerom! 

Dystans długiej trasy to nieco ponad 80 km. Przewyższenia wynoszą + 1730/-1830. Limit czasu to 13 godzin. W wyznaczonym limicie na metę biegu dotarły 73 osoby. Piękny Trójmiejski Park Krajobrazowy to nie górskie szlaki, gdzie możliwości zbłądzenia na trasie są nieliczne. W TPK jest wiele miejsc, gdzie łatwo zboczyć z trasy, przez co start w TriCity Trail był jeszcze większym wyzwaniem. Pierwszym na linii mety był zawodnik Dream Run – Artur Jabłoński (zwycięzca m.in. Supermaratonu Gór Stołowych, który odbył się tydzień wcześniej), z czasem 7:58:54. Drugie miejsce zajął Norbert Promirski (Wrocław) – 8:19:38, a trzecie – Roman Elwart (Puck) – 8:30:05.

TriCity Trail był to pierwszy start Artura na tak długim dystansie. - Mimo dość wolnego tempa, nogi - szczególnie mięśnie czworogłowe uda - porządnie dostały w kość – mówił na mecie zwycięzca. - Podczas każdego startu górskiego wsłuchuję się w swój organizm i kiedy czuję, że jestem zmęczony, nie zakwaszam organizmu i przechodzę do marszu. Dziś również zdarzało mi się przerywać bieg i przechodzić do marszu – dodał.

W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Marta Barcewicz (Olsztyn) – 10:41:36. Drugie miejsce wywalczyła Beata Kalinka (Gdańsk) – 11:08:38, a trzecie – Renata Kondratiuk (Gdańsk) – 11:12:01.

TriCity Trail 80+ jest biegiem kwalifikacyjnym Ultra-Trail du Mont Blanc 2016. Każdy, kto dotarł do mety zawodów zdobył 2 punkty kwalifikacyjne.

Biegiem towarzyszącym trasie długiej był TriCity Trail Półmaraton. Rozegrany na pętli w okolicy Wejherowa bieg przyciągnął 335 osób. Zawody na dystansie półmaratońskim miały charakter przełajowy. Zwyciężył Michał Rolbiecki (1:16:23). Drugie miejsce zajął Rafał Wolak (1:21:54), a trzecie – Damian Sławiński – 1:22:43. W klasyfikacji kobiet najszybszą była Joanna Dobrowolska – 1:35:29. Za jej plecami przybiegła na metę Monika Rolbiecka – 1:37:59, a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Kasia Sekuła – 1:38:32.

Podczas TriCity Trail odbyły się również zawody dla dzieci i młodzieży, które w całości rozegrane zostały w Parku Miejskim w Wejherowie.

Zawodnicy startujący w imprezie mieli okazję uczestniczyć w pierwszym w Polsce pokazie filmów o bieganiu w terenie w ramach cyklu Trails in Motion, a także w koncercie zespołu Glass Ballerina

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i zapraszamy za rok! Termin kolejnej edycji podamy wkrótce :)

fot. Piotr Dymus

Partnerzy
Partnerzy instytucjonalni
Patroni medialni