TriCity Trail

Trójmiejski Park Krajobrazowy, 09.07.2022

Aktualności

Informacje techniczne dla startujących w TriCity Trail 80+ km

Przygotowaliśmy garść bardzo istotnych informacji dla zawodników biegnących w niedzielę na dystansie 80+ km. Każdy z tych punktów ma tak samo dużą wagę, więc prosimy o uważne przeczytanie od początku do końca.

1. Każdy zawodnik dostanie w biurze zawodów mapę biegu, z oznaczeniami kilometrów (co 10 km), zaznaczonymi punktami odżywczymi i kontrolnymi, godzinami otwarcia i zamknięcia punktów.

2. Trasa będzie oznaczona zieloną taśmą „CITY TRAIL” co ok. 200m.

3. Na punktach odżywczych będziecie mogli posilić się:

Bufet 1 – ok. 22km – wodą, napojem izotonicznym Etixx, owocami: bananami i rodzynkami, batonikami musli i żelkami;

Bufet 2 – ok. 35km – wodą, napojem izotonicznym Etixx, owocami: arbuzami, pomarańczami, bananami, rodzynkami, a także batonikami musli i żelkami;

Bufet 3 – ok. 54km – wodą, napojem izotonicznym Etixx, colą, owocami: arbuzami, pomarańczami, bananami, rodzynkami, a także krakersami, batonikami musli i żelkami;

Bufet 4 – ok. 73km – wodą, napojem izotonicznym Etixx, colą, owocami: arbuzami, pomarańczami, bananami, rodzynkami, a także krakersami, batonikami musli i żelkami.

Bufet na mecie będzie składał się z wody, napoju izotonicznego Etixx, owoców: pomarańczy, bananów, rodzynek, krakersów, drożdżówek i ciepłego posiłku.

4. W pakiecie startowym zawodnicy dostaną dwa żele energetyczne Etixx.

5. Od punktu kontrolnego na 54 km dozwolona będzie pomoc w postaci towarzysza biegu. Taka osoba będzie mogła biec z zawodnikiem nawet do mety (bez numeru startowego i chipa do pomiaru czasu), jednak nie powinna korzystać z bufetów. Niedozwolone jest przekazanie sprzętu np. bidonów, czy bukłaka osobie towarzyszącej. Nie ma obowiązku zgłaszania supportu przed startem. Osoba towarzysząca biegaczowi ma pomóc jedynie mentalnie, a nie fizycznie.

6. Zawodnicy są zobowiązani do posiadania w trakcie biegu:

- Pojemnika/pojemników (bidony lub bukłak) mieszczący min. 1 litr płynów

- Działającego telefonu komórkowego

- Folii NRC

- Mapy z trasą biegu (z pakietu startowego)

- W przypadku złych warunków atmosferycznych kurtki przeciwdeszczowej

- Chipa do pomiaru czasu (z pakietu startowego), zamontowanego przy bucie.

Brak któregoś z wymienionych elementów podczas kontroli (w trakcie biegu i/lub na mecie zawodów) będzie skutkował karą czasową lub dyskwalifikacją. W przypadku braku pojemnika/pojemników na wodę o pojemności min. 1 litra zawodnik dostanie godzinę kary czasowej. Za brak każdego elementu (poza pojemnikami z wodą) zawodnik dostanie 15 minut kary (np. brak folii NRC – 15 minut kary, brak folii i mapy – 30 minut kary). Za brak czterech lub więcej rzeczy zawodnik otrzyma dyskwalifikację.

7. W sobotę, 11 lipca o godz. 20:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wejherowie (ul. Sobieskiego 344) odbędzie się odprawa techniczna, podczas której przekażemy informacje „z ostatniej” chwili – po sobotnim sprawdzeniu trasy.

8. W razie jakichkolwiek problemów, do Waszej dyspozycji jest numer telefonu: 513 083 555

Mamy nadzieję, że każdy z Was poważnie traktuje start w TriCity Trail 80+. Zarówno dystans, jak i poziom trudności biegu sprawia, że zawody będą dużym wyzwaniem. Trzymamy za Was kciuki!

Partnerzy
Partnerzy instytucjonalni
Patroni medialni