TriCity Trail

Trójmiejski Park Krajobrazowy, 09.07.2022

Aktualności

TriCity Trail – dwa dystanse – 80+ i 21 km

80 km to nie zawody dla każdego. To bieg wymagający i skierowany dla osób z co najmniej kilkuletnim stażem biegowym. To jeden z dystansów, jakie proponujemy. Do udziału na drugim dystansie – 21 km – zapraszamy wszystkich, którzy czują, że potrzebują urozmaicenia swoich startów ulicznych, ale niekoniecznie mają zapędy biegania zawodów powyżej dystansu półmaratońskiego.

TriCity Trail 80+

Trasa TriCity Trail to konsekwencja wielu godzin spędzonych na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego poprowadzona w taki sposób, by przez 80 km można było zachwycać się urokami tego miejsca.  To okazja, by o własnych siłach przemierzyć trasę z Gdańska do Wejherowa po drodze odwiedzając rejony Gdyni, Sopotu i Rumi przebiegając m.in. przez malownicze Lasy Oliwskie i Sopockie. Na trasie biegu mija się również rezerwaty przyrody – Źródliska w Dolinie Ewy, Kacze Łęgi oraz Cisowa.

Przygotujcie się na częste wzniesienia i zbiegi, które dorównują ścieżkom poprowadzonym bo zboczach gór. Tutaj przygotowanie techniczne na pewno przyda się w osiągnięciu dobrych rezultatów. W środkowej części trasy swoje atuty mogą pokazać osoby, które lepiej czują się na szybkich odcinkach, jednak w okolicach Rumii ponownie przyda się górskie przygotowanie.

Dobre rozdysponowanie sił pozwoli na efektowny finisz na szybkiej końcówce zawodów w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie.

Dystans długiej trasy to nieco ponad 80 km. Przewyższenia wynoszą + 1730/-1830. Limit czasu, jaki zaplanowaliśmy na pokonanie trasy to 13 godzin. W biegu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 300 zawodników.

TriCity Trail Półmaraton

Dla tych, którzy nie zadecydują się na pokonanie TriCity Trail 80+ przygotowaliśmy trasę na dystansie półmaratońskim poprowadzoną  po pętli również w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w okolicach Wejherowa. Druga część trasy pokrywa się z biegiem na długim dystansie z metą w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie.

Przewyższenia w tym biegu to +280/-280, a limit czasu 3 godziny 30 minut. Limit zawodników ustaliliśmy na poziomie 600 osób.

Mapy tras znajdziecie w zakładce TRASA

Partnerzy
Partnerzy instytucjonalni
Patroni medialni