TriCity Trail

Trójmiejski Park Krajobrazowy, 09.07.2022

Aktualności

Dlaczego organizujemy TriCity Trail

TriCity Trail to nasz kolejny – po CITY TRAIL – pomysł na zachęcenie do biegania w terenie. Tym razem teren jest bardziej wymagający, a dystans skierowany do biegaczy z dłuższym - niż w przypadku CITY TRAIL – stażem biegowym. Ale od początku…

Organizacją imprez biegowych zajmujemy się od stycznia 2010 roku, kiedy to nad poznańską Rusałką za naszą sprawą pobiegło ponad 300 osób. Był to pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych (5 km) i… wielkie zaskoczenie! Gdy pomyśleliśmy o zorganizowaniu biegu, mieliśmy na myśli 50, może 60 osób. Na pewno nie 300! To był impuls do działania. W kolejnych zawodach frekwencja rosła, a my uczyliśmy się organizacji biegów, zdobywaliśmy kontakty i nowe doświadczenia. W 2012 roku – po zorganizowaniu trzech edycji jesienno-zimowego Grand Prix Poznania przyszedł czas na rozszerzenie działalności. W listopadzie 2012 roku wystartował cykl Grand Prix zBiegiemNatury, a do Poznania dołączyły: Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn i Wrocław. Przygotowanie trasy zBiegiemNatury w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w okolicy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku było dla nas wielką frajdą. Odkryliśmy piękne tereny! Zauroczeni tym miejscem już wtedy zaczęliśmy marzyć o organizacji biegu ultra w TPK. Sami mieliśmy za sobą starty w biegach górskich, wiedzieliśmy, że to miejsce spodoba się innym biegaczom! Że to miejsce ma wielki potencjał!

W kolejnej edycji naszego cyklu biegów przełajowych, która rozpoczęła się w październiku 2013 roku – dołączyliśmy nowe lokalizacje: Gorzów Wielkopolski, Lublin, Katowice, Szczecin i Warszawę. Postanowiliśmy też „podzielić” trójmiejski cykl pomiędzy Gdańsk i Gdynię. W ten sposób zdobywaliśmy kolejne doświadczenia – w pół roku organizowaliśmy 60 imprez! Dzięki dołączeniu Gdyni poznawaliśmy następne części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zauroczenie nie mijało…

Edycja 2014/2015 odbyła się pod nową nazwą – Grand Prix CITY TRAIL. Gorzów Wielkopolski został zastąpiony przez Łódź. Zmiany dotyczyły też Trójmiasta. Gdyńska trasa w okolicy Areny Gdynia okazała się zbyt wymagająca dla naszych uczestników, którzy w większości dopiero zaczynali biegową przygodę. Wyznaczyliśmy nową trasę – w dzielnicy Mały Kack - również ciekawą, ale łatwiejszą dla naszych początkujących zawodników. I tak poznawaliśmy kolejne fragmenty TPK.

Znając piękno Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i wiedząc, jaką przyjemność czerpie się z biegania po jego terenie, postanowiliśmy: robimy to! TriCity Trail jest odpowiedzią na pytania tej bardziej wprawionej części biegaczy startujących w CITY TRAIL dotyczące innych dystansów. Jest zachętą do sprawdzenia się w górskim biegu ultra dla wszystkich, którzy zasmakowali biegania w górach, startowali w większości polskich biegów organizowanych na południu Polski i chcą czegoś nowego. Jest zaproszeniem dla każdego biegacza, który chce, wystartować w biegu ultra w górach, ale przewyższenia czy chociażby zmienna górska pogoda przyprawia go o dreszcze. Wreszcie – jest okazją do promocji Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. I spełnieniem naszego wieloletniego marzenia!

TriCity Trail zawiera nazwę naszego cyklu biegów przełajowych – CITY TRAIL, bo zależy nam na skojarzeniu tych dwóch projektów. Oba powstają nie tylko w naszych głowach, ale też w sercach. Sami biegamy i jesteśmy w 100 procentach przekonani do tego, co robimy. Wiemy, czego potrzebuje biegacz przed startem i na trasie. Wiemy, jak zadbać o niego po biegu. Wiemy – bo sami często stajemy z Wami na linii startu. Bierzemy też udział w biegach, które sami organizujemy, by wyłapywać wszelkie niedociągnięcia i je niwelować.

Pierwsza edycja TriCity Trail odbyła się 12 lipca 2015. Na kolejną zapraszamy 9 lipca 2022. Proponujemy trzy dystanse indywidualne: 80 +, 47+ 21 km. Nie bylibyśmy sobą, gdyby w ramach imprezy nie było biegów dla dzieci i młodzieży! Oczywiście dla młodszych zawodników będą odpowiednio krótsze dystanse – od 300 metrów – do 2 km. Zapraszamy Was do udziału w TriCity Trail!

fot. Piotr Dymus

Partnerzy
Partnerzy instytucjonalni
Patroni medialni